חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חמש נקודות שחושפות את הסיפור המלא של טסלה

טסלה נוסעת

תוכן עניינים

זמן קריאה 6 דקות

5 נקודות שחושפות את הסיפור של טסלה ואיך מסחר במניות קשור לזה

הפופולאריות של מניית טסלה בקרב המשקיעים הביאה אותה לגבהים שאף חברת רכבים אחרת לא ידעה מעולם בשוק ההון; על אף שטסלה מוכרת הרבה פחות רכבים ממתחרותיה, קצב הגדילה ומנועי הצמיחה שלה גורמים לרבים להאמין בהמשך הראלי במנייתה; האם ההייפ סביבה מוצדק? 

הרכב החשמלי של מייסד טסלה, אילון מאסק, הפך אותו לאחד האנשים העשירים בעולם ולמושא הערצה של רבים עם הון מוערך של כ-300 מיליארד דולר. 

מאסק זיהה את הצורך העולמי בפתרונות אנרגיה ירוקה ברת-קיימא שהשתלב עם הרצון להוריד את פליטות גז החממה, זיהום האוויר ולשפר את איכות הסביבה שבאו לידי ביטוי היטב בסקטור המכוניות החשמליות בכלל ובהייפ סביב הרכב של טסלה בפרט.

לפני שנצלול למספרים נזכיר כי סיפור ההצלחה של חברת טסלה, שנוסדה לפני 19 שנה ב-2003, היה כמעט פעמיים קרוב לסיומו. 

ב-2008 בשיא המשבר הכלכלי שפקד את ארה”ב, טסלה סבלה מהוצאות כבדות לעומת הכנסות זניחות ומאסק אף חשף כי במהלך השנה הזו הוא שקל למכור את טסלה לענקית הטכנולוגיה הבינלאומית אפל – אך מנכ”ל החברה האגדי שלה, סטיב ג’ובס, סירב להיפגש עימו. 

בעקבות כך החליט מאסק להנפיק את טסלה בבורסת הנאסד”ק ב-2010 לאחר מספר סיבובים של גיוסים פרטיים, אבל כבר מתחילת חייה כחברה ציבורית היא התקשתה להרוויח. 

הפעם השנייה שטסלה הייתה קרובה לחדלת פירעון התרחשה בסוף 2019 אז מניית החברה נסחרה סביב 60 דולר והיה חשש כבד להמשך דרכה. 

אך מאז היא הפכה לסיפור הצלחה ומניית החברה זינקה פי 17 למחיר של למעלה מ-1,000 דולר ושווי השוק שלה חצה את רף טריליון הדולר. את מניית טסלה ניתן לרכוש באמצעות מערכת המסחר זוכת הפרסים של טריידסטיישן (TradeStation) באמצעות עלית פלטפורמס (ElitePlatforms), שהיא הנציגות הרשמית של פלטפורמת ואפליקציית המסחר של טריידסטיישן (TradeStation) בישראל.

אז מה הסיפור האמיתי של טסלה? האם מדובר בחברה אשר עתידה לשנות את שוק הרכב העולמי ואת עולם הנהיגה כפי שאנחנו מכירים אותו כמו ניקולה טסלה – אחד מגדול הממציאים וגדול מהנדסי החשמל בכל הזמנים שעל שמו היא קרויה, או שמדובר בטרנד שרוכב על גלי מהפכת האנרגיה הנקייה ששוטפת את העולם? ננסה לענות במספרים…   

כמה רכבים טסלה מוכרת? (רמז: לא הרבה כרגע)

ההכנסות המרכזיות של חברת טסלה מגיעות כיום ממכירת רכבים ברחבי העולם. לחברה קיימים מספר דגמים בודדים כאשר הנמכרים ביותר הם טסלה 3 וטסלה Y. 

על פי הדוחות הכספים השנתיים של החברה ל-2021 שפורסמו לאחרונה, טסלה מכרה כמיליון מכוניות (936,172 מכוניות ליתר דיוק) בשנה החולפת – קפיצה של פי 2 בהשוואה לשנה הקודמת 2020, שאותה טסלה סיימה עם מכירה של כחצי מילון מכוניות (499,647 מכוניות). 

ברבעון הרביעי (האחרון) של 2021 אף נרשם שיא המכירות של טסלה, בהיקף של 308 אלף רכבים, המספר הגבוה ביותר שהציגה אי פעם יצרנית המכונית החשמליות של אילון מאסק.

כעת נשאלת השאלה, האם מיליון רכבים שמכרה טסלה בשנה החולפת הם הרבה או מעט? 

על פי הערכות, מספר הרכבים שנמכרו בעולם ב-2021 עומד על כ-100 מיליון שכוללים מכוניות, אופנועים, משאיות, ואוטובוסים. כלי הרכב הפרטיים, השוק המרכזי של טסלה, עומד על כ-82 עד 83 מיליון מכוניות שנמכרו בשנה החולפת.

כלומר, מכירות השיא של טסלה אשתקד משקף רק כ-1% משוק הרכב העולמי. 

נציין כי שוק הרכב העולמי נשלט על ידי מספר מצומצם מאוד של תאגידים רב-לאומיים ששולטים בשוק. כ-6 מהם – טויוטה, ג’נרל מוטורס, פורד, פולקסווגן, הונדה ופיג’ו-סיטרואן ששולטים על למעלה מ-50% משוק הרכבים העולמי. 

מנגד, אף אחת מ-14 מתאגידי תעשיות הרכב הגדולים, הכוללים גם את רנו, יונדאי-קיה, פיאט, קרייזלר, דיימלר, ספייקר וטאטא ההודית לא הציגה קפיצה של פי 2 במכירות רכבים בין שנה לשנה – ובמידה והקצב הזה יישמר, בעוד מספר שנים טסלה תהיה יצרנית הרכבים הגדולה בעולם.

שמאות

שווי שוק של 1000 יוניקורנים (חדי-קרן)

אי אפשר להתייחס לחברת הרכבים טסלה מבלי להתייחס למניית החברה שנסחרת בבורסת הנאסד”ק. טסלה כאמור הונפקה בארה”ב באמצע 2010 ועשתה היסטוריה כאשר הייתה חברת יצרנית הרכבים הראשונה שהונפקה שם מאז מניית פורד ב-1956 (54 שנה).

מניית טסלה הונפקה במחיר של 17 דולר למניה מה שהכנה לה שווי שוק של 1.6 מיליארד דולר. טרם ההנפקה חשפה טסלה את הדוחות הכספיים שלה לשנת 2009 לציבור בהם היא רשמה הכנסות זעומות של 112 מיליון דולר שהובילו אותה להפסד נקי של 29.5 מיליון דולר.

בתחילת דרכה טסלה התמקדה ביצור רכב ספורט חשמלי בשם רודסטר (Roadster) ממנו היא מכרה עד ההנפקה כ-1,000 יחידות במחיר גבוה של 109 אלף דולר והתהדרה ברוכשים ידוענים עם שמות נוצצים של כמו בראד פיט וג’ורג’ קלוני. מטרת גיוס הכספים בהנפקה נועד לממן הקמה ורכישה של מפעלים.

בשנת 2012 טסלה הפסיקה את ייצור דגם הספורט רודסטר היקרתי והחלה להתמקד ברכבים פרטיים זולים יותר. הדגם הראשון (S) זכה לביקורות מהללות וציוני בטיחות גבוהים ובהמשך הגיעו גם דגמי ה-X, ה-Y וטסלה 3 הפופולארי.

מניית החברה התחילה בנסיקה כלפי מעלה בסוף 2019, כאשר בנובמבר 2020 היא הגיע לשווי שוק של חצי טריליון דולר (500 מיליארד דולר) ובעקבות כך הצטרפה למדד S&P 500 היוקרתי. 

אחת האינדיקציות המובילות בקרב המשקיעים לבחינת האם מניה היא זולה או יקרה היא באמצעות מכפיל הרווח. מדובר בנוסחא פשוטה המשקפת את היחס בין שווי השוק של החברה בבורסה לבין הרווח הנקי השנתי שלה, או במילים יותר פשוטות תוך כמה זמן תוכלו להחזיר את ההשקעה שלכם בחברה.

מחיר המניה של טסלה עומד על למעלה מ-1,000 דולר שמקנה לה שווי שוק של טריליון דולר והצפי שלה הוא להכנסות של כ-47 מיליארד דולר ב-2021, עם רווח נקי של 3.5 מיליארד דולר.

נכון להיום, מכפיל הרווח של טסלה עדיין גבוה מאוד ועומד על כ-350 (בעבר עמד גם על מכפיל 1,000) לעומת ממוצע מכפיל רווח של כ-30 בחברות המוביל בארה”ב S&P 500 ומכפיל רווח של כ-39 בנאסד”ק. 

אם למרות מכפיל הרווח הגבוה של טסלה אתם מעוניינים לרכוש את מניית החברה רצוי מאוד לעשות זאת עם האפליקציה של טריידסטיישן (TradeStation) של עלית פלטפורמס, נציגת התמיכה הרשמית של אפליקציית המסחר טרייד סטיישן בישראל. טריידסטיישן לאחרונה הוכרזה ע”י גוגל, כאחת מ-5 הברוקרים המובילים בעולם.

המתחרות עדיין לא מוותרות על שוק הרכב החשמלי

תעשיית הרכב העולמית מגלגלת טריליוני דולרים בכל שנה וצפויה לגלגל כ-3.8 טריליון דולר בשנת 2022. שוק הרכבים החשמליים הפרטיים רושם צמיחה מהירה ועומד על כ-8% משוק הרכבים העולמי עם כ-6 מיליון רכבים שנמכרו ב-2021 כמעט כפול משנת 2020. 

שוק יצרני הרכב כאמור הוא מאוד ריכוזי ונשלט ברובו ע”י מספר מצומצם של תאגידים בינלאומיים וותיקים והם לא מתכוונים לתת לטסלה לחטוף להם את נתח השוק.

לכן, חברת GM  (ג’נרל מוטורס) שהובילה את שוק הרכב האמריקאי משך 91 שנים (מאז 1931) ואיבדה לאחרונה את ההובלה לטובת טויוטה, החליטה לאחרונה להסתער על שוק הרכבים החשמליים עם השקעת ענק של כ-4.5 מיליארד דולר.

 GM עתידה להקים מפעל חדש לייצור סוללות במישיגן ולהרחיב ולשדרג את המפעל הקיים שלה בדטרויט ולייצר שם את המכוניות החשמליות העתידיות.

גם חברת פורד מקווה לנגוס בקרוב בשוק המכוניות החשמליות בעזרת טנדר ה־F150 שדומה מאוד לגרסת הבנזין הפופולארי רק עם סוללה ויהיה הרכב הראשון של פורד שהוא חשמלי לחלוטין. 

חברת דיימלר, בעלת המותג מרצדס, אינה שוקדת על השמרים והביאה צוות מומחים מפורמולה 1 שוברת השיאים שלה, כדי לייצר אב טיפוס חשמלי לטובת המאבק נגד מלכת הרכבים החשמליים של אילון מאסק.

חברת שברולט אף היא מנסה לחדור לשוק זה עם דגמים חדשים בהם כל המותגים הוותיקים, על פי הדוחות הכספיים שלהם, עושים זאת בהצלחה פחותה בהרבה מזו של טסלה. לא מדובר רק במתחרות מתחום הרכב, גם ענקיות הטכנולוגיה הגדולות כמו אפל וגוגל שועטות פנימה במטרה לכבוש את שוק המכוניות.

הדבר גם בא לידי ביטוי היטב בשוק ההון. פורד נסחרת בשווי שוק של כ-100 מיליארד דולר, GM נסחרת לפי שווי שוק של כ-90 מיליארד דולר ולעומתן טסלה היא חברת הרכב האמריקאית בעלת שווי השוק הגדול מאז ומעולם של למעלה מטריליון דולר. 

למעשה טסלה שווה בבורסה יותר משווי 10 יצרניות המכוניות הגדולות בעולם ביחד למרות הכנסות ורווחים נמוכים בהרבה.

האם ההצלחה הגיעה לישראל? 

ההצלחה המסחררת של טסלה לא דילגה על מדינת ישראל. על פי נתוני סיכום השנה 2021, עלו על הכביש כ-301 אלף רכבים חדשים, גידול של 35% לעומת 2020 ובמחיר ממוצע שלכ-187 אלף שקל לרכב. 

בשנה החולפת נמכרו כ-6,200 רכבים של טסלה שנכנסה לשוק הישראלי רק באמצע השנה, והדהימה את כולם שכבשה כ-60% ממכירות הרכבים החשמליים בישראל שעמד בסה”כ על 10 אלף רכבים חשמליים.  

כרגע טסלה מייבאת לישראל רק דגם אחד ועל פי צפי ההזמנות והערכות עתידים להגיע לישראל עוד 15 עד 20 אלף רכבי טסלה חדשים ב-2022. 

נתח שוק הרכבים החשמליים בישראל עדיין מאוד נמוך ועומד על כ-3% מסך המכוניות שנמכרו אך הוא גדל בהתמדה. שיעורו ב-2020 עמד על 0.7% בלבד לעומת 11% חדירה בגרמניה ולמעלה מ-50% ובנורווגיה.

בנוסף, בימים הקרובים הממשלה עתידה לתקן את פקודת התעבורה, העוסקת בהפעלת רכב בעל עצמאות מותנית ורכב אוטונומי במטרה לייצר תשתית לניסויים בכלי רכב אוטונומיים למטרות ציבוריות כמו נסיעות שיתופיות והסעת נוסעים, משלוחים וכו.

רכב זה לא רק רכב 

ההתלהבות של המשקיעים מחברת טסלה אינה נובעת רק מהרכבים שהיא מוכרת כיום אלא גם בגלל מנועי הצמיחה העתידיים שלה. ראשית בגזרת הרכבים טסלה מעוניינת גם לחדור לתחום הטנדרים החביב על האמריקאים בעזרת טסלה סייברטראק (Tesla Cybertruck) שהשקתו נדחתה מעט בעקבות מחסור בשבבים.

כמו כן, תחום המשאיות שאליו טסלה מתכננת לחדור באמצעות טסלה סמי (Semi) המשאית שתגיע לשוק עם אפשרות “הטייס האוטומטי” שמצוי כבר ברכבים הפרטיים של טסלה וחיסכון משמעותי בהוצאות סולר. על פי הדיווחים פפסיקו עתידה לקבל השנה מספר רב של משאיות כאלה.

טסלה גם השיקה לאחרונה טרקטורון חשמלי לילדים בשם סייברקוואד (Cyberquad) שכבר מסומן כלהיט הבא של טסלה ומוצע למכירה בארה”ב עבור 1,900 דולר.

מלבד רכבים, לטסלה גם מנוע צמיחה מרכזי בדמות תחום אגירת האנרגיה. באמצעות חברת הבת שלה, טסלה אנרג’י, שהוקמה ב-2016 לאחר שטסלה רכשה את חברת SolarCity, היא מפתחת, בונה, ומתקינה מערכות לייצור אנרגיה סולארית פוטו-וולטאית, ומוצרים לאחסון אנרגיה באמצעות סוללות. 

גם בישראל טסלה אנרג’י חתמה על הסכם עם חברת נופר אנרגיה (הנסחרת בבורסת ת”א), על הסכם אסטרטגי לרכישת סוללות האוגרות חשמל, בשנתיים הקרובות.

תחום נוסף שטסלה פוזלת אליו במטרה לשמש מנוע צמיחה עתידי הוא תחום הביטוחים. תעשיית ביטוחי הרכב מגלגלת מאות מילארדי דולרים וטסלה נכנסה לעסקי הביטוח ב-2019. היתרון שלה היא היכולת לנטר באמצעות “התנהגות נהיגה” שבודק בזמן אמת את ביצועי הנהגים, שבמידה והם טובים, יוכלו לחסוך במחירי הביטוח.

במהלך שיחת משקיעים שנערכה לאחרונה, ציין אילון מאסק שעסקי הביטוח של החברה שהושקה, יכולים להוות בין 30% ל-40% מהערך העתידי שלה. מאסק מעריך שככל שמכירות הרכב יגדלו בשנים הקרובות, בעלי טסלה ככל הנראה יעדיפו ביטוח המוצע על ידי החברה.

לסיכום: במקום מסחר במניות ה-FAANG מסחר במניות ה-TAANG

השווי של מניית טסלה נכון להיום בבורסה שם אותה ביחד עם עוד מניות של חברות שזכו לכינוי “מניות ה-FAANG” הכוללות את פייסבוק (ששינתה את שמה למטא), אפל, אמזון, נטפליקס וגוגל והמהדרין מוסיפים ל-FAANG גם את מניית טסלה.

למעשה, ההחלשות של פייסבוק לאחרונה הביאה את המשקיעים לעדכן את השם ל-TAANG (טסלה במקום פייסבוק). המשותף לכולן: מניות הטכנולוגיה שעלו במאות אחוזים בשנים האחרונות וחלק מהאנליסטים מתמחרים אותן כיקרות. 

האנליסטים ממשיכים להיות חלוקים בדעתם האם מגמת העלייה במניות הטכנולוגיה הללו בכלל ובמניית טסלה בפרט תמשיך להיות חיובית או שמדובר בבועה שלא משקפת את המחיר האמיתי שלהן. האם הם צודקים או טועים? ימים יגידו…..

האפליקציה של טריידסטיישן (TradeStation) באמצעות נציגות התמיכה הישראלית עלית פלטפורמס, יכולה לספק למשקיעים דרכה מידע נוסף בעברית בנוסף למסחר במנייה של טסלה. 

טריידסטיישן לאחרונה השיקה את הגרסה ה-10 שלה, המביאה יכולות משודרגות מאי פעם של מסחר במניות עם שלל פקודות מתקדמות כמו טריילינג סטופ, פקודות מותנות (Stop loss, Take profit ,OCO, OSO) ופקודות Braket , לניהול עסקה בצורה קלה, מהירה ומתוחכמת.

נכתב על ידי חברת טריידסטיישן.

Print Friendly, PDF & Email
שתפו את חבריכם😀

3 תגובות

  1. תודה על הכתבה
    קצת מפריע השיווק האגרסיבי של טריידסטשיין ובלי להיכנס לזה האם האפליקציה טובה או לא

  2. 1 טסלה אמורה למכור השנה 8000 רכבים בישראל ולא 2000
    2 הטנדר של טסלה לא מתעקב קצת אלא ממש תקוע וחלף כבר הרבה זמן מהתאריך שהוא היה אמור להימסר ללקוחות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ריכזנו הטבות שוות במסחר עצמאי, הכל במקום אחד, לך רק נותר לבחור את ההטבה המתאימה ביותר עבורך