חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הייטקיסט? מרוויח מעל 20 אלף? אתה חייב לקרוא את זה

כסף

תוכן עניינים

זמן קריאה 2 דקות

אני פוגש הרבה חברים בעלי שכר גבוה (מעל 20,000 בחודש) ואני נתקל בהמון מקרים של שכר מבוטח נמוך מהשכר בפועל.
אז בואו נעשה קצת סדר, הכיסוי הביטוחי חל על השכר המבוטח ולא על השכר בפועל. כלומר במידה ויקרה מצב של אבדן כושר עבודה או חס וחלילה מוות, החישוב יבוצע על השכר שממנו בוצעו ההפקדות לתכניות הביטוח והחסכון.

כסף

מה הבעיה כאן?

אדם שמכניס 30,000 ש”ח ופועל מבוטח על 80% ממנו (קורה בעיקר בחברות הייטק) , יקבל במקסימום נכות 75% מ 24,000 ש”ח ולא 75% מ 30,000 ש”ח. כמו כן בן הזוג יקבל 60% מ 24,000 לאורך כל ימי חיו ולא 60% מ30,000.

למה בעיה?
רובנו משתמשים בכסף לצורך מחיה ובדרך כלל צורכים כ 30% יותר ממה שאנחנו צריכים. בנוסף אנו מתחייבים לכל מיני עסקאות בתשלומים, דבר המגדיל את ההוצאה החודשית.
במקביל חלקינו משקיעים את הכסף בנכסים לא סחירים כגון נדל”ן לסוגיו השונים ומנטרלים את ההון הנזיל שלנו לצורך מקרה חירום.
אדם שרגיל לחיות עם הוצאות של 30,000 ש”ח בחודש (כולל השקעות) כנראה ויגיע לפשיטת רגל במצב של אבדן כושר עבודה. כלומר יקבל במקסימום 75% מ 24,000 ש”ח ובפועל יראה 18,000 ש”ח לפני מס וביטוח לאומי.
בפגישות שאני מקיים עם חברי הקבוצה ובכלל עם הייטקיסטים , אני מבקש לראות חוזה העסקה ומסביר ללקוח איך ומה לבקש מהמעסיק כדי שכל השכר יהיה מבוטח ושלום הבית ישמר. אני מסביר איך לבוא למעסיק ועל מה לשים את הדגש.
הדבר המוזר שאני נתקל בו לרוב, הוא שלרוב בעלי שכר הנמוך מ 20,000 ש”ח כל השכר מבוטח ואילו לבעלי השכר הגבוה מ20,000 ש”ח כ 80% מבוטח.

למה? אין לכם פה? או שאתם לא מבינים את ההשלכות של זה?
הטיפ שלי לבעלי שכר גבוה:
תנהלו משא ומתן עם מעסיקכם ותעמדו על הזכויות הפנסיוניות שלכם כך שכל השכר יהיה מבוטח ולא תגיעו לפשיטת רגל חס וחלילה. תאמרו למעסיק שאתם לא מוכנים להתפשר בכל הנוגע לזכויות הפנסיוניות ובכך תצאו עם ידיכם על עליונה!
למי שמעוניין לשמוע פרק שהקלטנו בנושא מוזמן להאזין לפרק 35 בפודקאסט שלנו.

עומר אשכנזי- מייסד מנכ״ל ובעלים משותפים באג׳נדה – פתרונות פיננסיים מתקדמים.

Print Friendly, PDF & Email
שתפו את חבריכם😀

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ריכזנו הטבות שוות במסחר עצמאי, הכל במקום אחד, לך רק נותר לבחור את ההטבה המתאימה ביותר עבורך