חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

7 דרכי מיקור חוץ למשימות ניהול חנות שלכם באמזון

co-work

תוכן עניינים

זמן קריאה 3 דקות

בפרק זה נסקור את המשימות המובילות שיש באפשרותכם לשחרר למיקור חוץ בניהול החנות הכוללת. 

 

המטרה היא לפנות את הזמן שלכם מלעסוק בפעילויות השוטפות הגוזלות זמן יקר, אבל כאלה שניתן ללמד מישהו אחר לבצע עבורכם, ובכך לפנות לכם את הזמן להתעסק עם נושאי הליבה של החנות. 

 

משימה 1 שירות לקוחות

אמזון דורשת שתענו על כל הודעות הלקוחות בתוך 24 שעות, בכל ימות השבוע כולל חגים. עדיפות כמובן היא למענה אישי שלכם לפניות הלקוחות בשבועות הראשונים לאחר השקת מוצר, כדי לבדוק פעמיים שאין למוצר שלכם בעיות קריטיות, במידה ויש בעיה כזאת, זה משנה למעשה את כל הכללים ויתכן שעליכם לבצע שינוי מהותי במוצר. 

 

לגבי שאלות שאינן קשורות לבעיות קריטיות במוצר, אתם יכולים להשתמש בשאלות שהלקוחות שולחים לכם כדי ליצור תבניות כיצד לענות על כל אחת מסוגי השאלות האלה בעתיד, שהרי סבירות גבוהה שהשאלות הללו יחזרו על עצמן. 

 

לאחר בניית התבניות, בחינתן לאורך מספר שבועות, תוכלו למצוא עוזר וירטואלי שיכול להתחבר ולבדוק הודעות לקוחות פעמיים ביום בזמנים קבועים באמצעות התבניות שנתתם לו להעתיק ולהדביק את התשובה בכל פעם, וגם להעביר את תשומת לבכם האם יש פנייה חריגה שכן דורשת את התערבותכם. בדרך זו לא תצטרכו אתם להתחבר פעמיים ביום כדי לבדוק הודעות. 

 

משימה 2 עבודה עם סוכנויות

אחת המשימות ששואבות זמן רב היא מציאת מפעלי ייצור מתאימים למוצר שלכם. אם אתם קונים מסין אתם למעשה יכולים למצוא סוכנות נמצאת פיזית שם במטרה לאתר מפעלים רלוונטיים למוצרים שבחרתם והם יוכלו גם לעקוב עבורכם אחר המפעלים בתהליך הייצור. כן, מדובר בעלות נוספת, אבל גם פה כמו בסעיף הקודם, העלות הזאת תתקזז עם הזמן שיתפנה לכם, לעסוק במשימות הליבה של החנות.  

 

משימה 3 בדיקת איכות

כולכם יודעים כי עליכם לבדוק את איכות כל משלוח שיוצא מהמפעל שלכם. במקום לבזבז זמן בניסיון לעשות זאת בעצמכם (כרוך לעיתים בקבלת משלוח של דוגמא אליכם, זה עולה עוד כסף ובעיקר בא לידי ביטוי בזמן המתנה לא קטן עד שהמוצר יגיע אליכם). לכן, אנו ממליצים לשכור איש מקצוע שמשתמש בבקרת איכות סטטיסטית כמו AQL כדי לבדוק כל משלוח מטעמכם. כל שעליכם לעשות הוא לספק להם מדגם מדויק והם יכולים לבדוק כל אצווה כנגד זה. אם המוצר שלכם מכיל מזון, נוזל או שהמוצר הוא קוסמטי, עליכם לבצע בדיקות מעבדה קבועות של הפריטים הללו, וגם זה ניתן דרך בודק חיצוני מוסמך.

 

משימה 4 מחסן חיצוני 

אנו מקווים שרובכם לא עובדים ככה, אבל בכל זאת בחרנו להזכיר את זה, קבלת משלוחים מסין או מהמפעל בארה”ב אליכם ישירות לצורך אריזה מחדש, תיוג ופרסום עלולה לגזול זמן והרבה הרבה משאבים עצמיים. 

 

שימוש במחסן חיצוני שיכול לקבל את המשלוחים שלכם מסין, לפצל אותם למספר משלוחים קטנים יותר ואז לדאוג ל- UPS ייעודי שלכם, ולמסור אותם לאמזון, יחסוך לכם את התהליך הזה, ברוב המקרים תוכלו באמצעות מהלך זה גם גם לחסוך מכיוון שעלות מחסן שעושה זאת היא הרבה פחות משליחת משלוחים מרובים מסין.

 

משימה 5 עיצוב

אלא אם אתם מקצועני עם Adobe Photoshop ו- Illustrator, ואנחנו מתארים לנו שרובכם לא, עדיף לתת למישהו אחר להתמודד עם כל צרכי העיצוב שלכם. החל באריזה ועד עריכת התמונות שלכם, ישנם הרבה מעצבים במחירים נוחים הזמינים ב- Upwork ו- fiverr או כל מאגר פרילנסרים אחר שתבחרו לעבוד איתו. 

 

משימה 6 צילום

תמונות מוצר נהדרות יכולות להגביר את אחוזי ההמרה שלכם מ- 10% ל- 20% ומעלה. אנשים רוצים לראות מה הם קונים, ותמונות באיכות גבוהה בונות אמון במוצר שלכם. הגדרות תאורה והמצלמה הנכונות יכולות לעשות הבדל עצום, בין תמונות ביתיות לא מקצועיות לבין תמונות מקצועיות. שימו לב, בשביל לחסוך, סוחרים רבים לא מקדישים לנושא הזה מספיק מחשבה, זמן ומשאבים, עם זאת זה אקוטי להצלחת מכירת המוצר בכל פלטפורמה אינטרנטית בכלל ובאמזון בפרט. 

 

מדובר בעלות של סביב $ 100 – $ 200 כדי לבצע צילומים מקצועיים עבור המוצר שלכם, עלות שלרוב מחזירה את עצמה כבר במכירות של החודש הראשון. 

 

משימה 7 חשבונאות

מי שהתנסה מערכות ה- backend של אמזון לחישוב העלויות והרווחים שלכם מצא שהן לא תמיד אינטואיטיביות מספיק ודי מורכבות להבנה. עקב כל, קשה לכם למעשה לראות את הרווחים הנקיים שלכם בסלר סנטר. 

 

במידה ואתם לא אנשי מספרים, וזוהי החולשה שלכם, אנו ממליצים בחום לשכור רואה חשבון מקצועי שיעשה את העבודה הזאת עבורכם, הן מבחינת התשואה השנתית, והן מבחינת חישוב עלויות ורווח נקי סופי מדי חודש. הסתכלות חודשית על הנתונים המדוייקים, היא מדד חשוב להצלחת החנות לאורך זמן, ומהווה בסיס חשוב לקבלת החלטות אסטרטגיות בנוגע לחנות. 

 

לסיכום

עד כה, סקרנו 7 משימות חשובות שניתן להיעזר במיקור חוץ עבור ביצוע שלהן, יש כמובן עוד, וזה מאוד תלוי באיזה תחום אתם חזקים ובאיזה מרגישים חלשים יותר. זה גם מאוד מתחבר למה אתם יותר או פחות אוהבים לבצע בניהול החנות. סוחרים ואנשים באופן כללי, נמשכים יותר למה שיותר קל להם לעשות, אנו ממליצים לכם לחקור את הנושא הזה, בשביל שתדעו איפה להשקיע, ולאיפה להעביר את המשימה למיקור חוץ, ולעשות את זה נכון. 

 

 

ואדים סטפנוב, סוחר באמזון 8 שנים ומייסד קהילת “האמזונים”

Print Friendly, PDF & Email
שתפו את חבריכם😀

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ריכזנו הטבות שוות במסחר עצמאי, הכל במקום אחד, לך רק נותר לבחור את ההטבה המתאימה ביותר עבורך