חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

היתרונות של פתיחת חנות אמזון על פני תואר ראשון

יצירתיות יזמות

תוכן עניינים

זמן קריאה 3 דקות

עם מגבלות מגפת הקורונה והמעבר ללמידה מהבית בשנה האחרונה, היו סטודנטים שמצאו את החוויה האוניברסיטאית פחות מרגשת. ועכשיו, כשחוזרים לכיתות, מחוסנים, סטודנטים התחילו להטיל ספק האם השכלה גבוהה שווה את זה בכלל.

על פי נתונים רשמיים, ההרשמה לתואר ראשון נמצאת בירידה חדה מאז החלה המגפה, מסתמנת ירידה של כ – 5.9% בהרשמה לקולג’, גודל הקהילה הסטודנטיאלית צנח ב – 11.3%.

לסטודנטים שנמצאים באמצע מסלול הלימודים (שנה שנייה ואילך), ההמלצה היא שימשיכו, אבל לאלה שנמצאים בצומת דרכים ושוקלים מסלולים חלופיים כגון יזמות, יש לנו כמה הצעות עבורם (עצות רבות לצעירים כתבנו בכתבה הבאה)

קבלו אותה במחיאות כפיים – קריירה כסוחרים באמזון:

ישנן שיטות מכירה שונות באמזון, אך הפופולרית ביותר היא הפרייבט לייבל. סוחר מאתר רעיון למוצר המבוסס על דרישה והזדמנות למוצר אמזון בפועל,  מייעל את המוצר ויוצר מותג משלו למכור אותו באמזון; אמזון תדאג לאחסון, אריזה ומשלוח המוצרים (אפילו בפריים). FBA היא הדרך בה מומלץ להתחיל.

העלות

לימודים באוניברסיטה או במכללה היא סיפור לא זול, מגפת הקורונה אתגרה כספית את הסטודנטים, על פי סקר שנערך בקרב 2,000 בני נוער, 43% מבני הנוער טוענים כי ההורים שלהם מתכוונים לקצץ את התמיכה הכספית שתכננו עבורם, בגלל המגיפה. בארצות הברית הסכום הממוצע של חובות בשל הלוואות לימודים הוא בסביבות 37,000 דולר ללווה בסיום הלימודים, כך דווח בשנת 2020, ולכן לימודים היא הוצאה ניכרת.

ישנם הרבה יתרונות הכרוכים בפתיחת עסק משלכם באמזון. ובהשוואה ראשונה ללימודים, יש פחות חובות.

השוו נתון זה של 37,000 $ להשקעה הקטנה יותר שאתם יכולים להשקיע בעסק משלכם. בדו”ח הסוחר של אמזון לשנת 2021, בהתבסס על תובנות של 4,864 יזמים באמזון, בעלי עסקים ומותגים גדולים, יותר מ – 58% מהסוחרים הוציאו פחות מ – 5,000 דולר בכדי לפתוח את עסקיהם באמזון – כולל עלות מוצרים, דמי אמזון ואחסון ופרסום, 28% הוציאו פחות מ  – 1,000 דולר בכלל התהליך בלבד. 

הכסף שאתם משקיעים באמזון יכול להיות חלק קטן ממה שתשלמו עבור הלימודים, ככל הנראה כעלות של כמה שיעורים או פחות מסמסטר אחד. עם מטען פיננסי מינימלי, אתם יכולים גם להשקיע יותר בהרחבת העסק והפורטפוליו שלכם בהמשך הדרך.

התמקצעות

גם התמקצעות בעולם של אמזון הופכת להיות יותר קלה יותר. לא חסרים משאבים אליהם אתם יכולים לפנות – מכלים בחינם ועד סרטוני YouTube ועוד מדריכים – ויש פלטפורמות משתלמות שיעזרו לך להגדיל ולייעל את העסק שלכם, יש גם לא מעט קורסי אונליין שמלווים סוחרים החל מתחילת הדרך.

ניהול עסק משלכם מציע יותר אוטונומיה. עם אמזון אתם יכולים לבנות מערך חוקים ולעבוד על העסק כמה שיותר או כמה שאתם רוצים. להיות הבוס של עצמכם הוא מניע ענק עבור סוחרים מכל הסוגים להתחיל.

נטילת המושכות דורשת משמעת עצמית וקביעת חוקים. זכרו, אמזון אינה טקטיקת התעשרות מהירה, עם זאת, פוטנציאל הרווח הוא כמעט בלתי מוגבל.

מה שקשה להבין הוא שבאמזון הוא ההצלחה אינה מוגדרת על ידי אבני דרך מסורתיות, כמו בחינות או סיום לימודים. לימודים לתואר ראשון מובנים הרבה יותר, ויש נחמה במסגרת האקדמית: אם אתם מגיעים לשיעור, לומדים ועושים את העבודה שלכם, אתם כנראה תצליחו.

מיומנות

עם זאת, אנו טוענים שאמזון נותנת לכם תחושה גדולה יותר של אוטונומיה וניסיון עסקי מהר יותר מכל ניסיון שלימודים אי פעם יכולים להעניק, כמו יכולת לימוד ומחקר עצמי, תוכלו להבין יזמות ממקור ראשון, החל מבחירת מוצר למכירה וניהול נוכחות המותג שלו וכלה ביצירת קמפיינים למודעות וחישוב רווח והפסד.

העולם הוא דיגיטלי

בנוסף, עולם המסחר האלקטרוני פורח. יש לכם עוד הרבה מקום להטביע את חותמכם באמזון ולהתנסות באפיקים אחרים כמו Walmart.com ו- Shopify כדי לגוון את תיק ההשקעות שלכם בעתיד.

ערך ההשכלה הגבוהה השתנה, על פי סקר שבוצע בקרב בני נוער, רק ל – 20% מבוגרי התיכון בשנת 2020 יש מטרה לסיים תואר ראשון ב – 10 השנים הקרובות, אם כי 65% מדווחים שהם אופטימיים לעתיד הכלכלי שלהם.

תואר אולי לא מתאים לכולם וזה בסדר. עם ההתמדה של מגפת הקורונה שלא מניחה לנו וההשפעות המתמשכות שלה, שיעורי ההרשמה ירדו והסטודנטים מאסו משיחות זום ומרגישים שתג המחיר גבוהה מדי. עוד לפני המגפה הסטודנטים התחילו לחפש עבודות טכניות אחרות כדי לשלם חובות ולהרוויח כסף מוקדם יותר. למרות הנאמר כאן נכון להיום 86% מהסוחרים באמזון הם בעלי השכלה על – תיכונית כלשהי, עם זאת תואר אינו אינדיקציה להצלחה. כאשר ראינו שולי רווח נטו, מכירות חודשיות ממוצעות ורווחים לכל החיים, בוגרי תיכון נטו ביצעו זאת לא פחות טוב מאשר בעלי תואר.

לסיכום

יותר ויותר חברות במשק מתחילות לקחת בחשבון מסלולים אחרים בקורות החיים של המועמדים מעבר ללימודים אקדמיים. אם מועמד מתמודד על תפקיד מסוים, ובקורות החיים שלו ניתן לראות שהוא מנהל עסק מצליח משלו זה הופך לאט לאט להיות שווה ערך לתואר אוניברסיטאי בן 3 או 4 – אם לא בעל ערך רב יותר. תראו, זה לא פשוט זה דורש אומץ, ניהול מיזם משלכם דורש מכם לגלות יוזמה, מחויבות ואסטרטגיה, וזה מחזק את היכולת העסקית שלכם להצלחה.

אם אתם פתוחים למסלולי קריירה פחות מסורתיים, מומלץ בחום לנסות את אמזון כחלופה להשכלה גבוהה. המסלול הזה לא יספק לכם תעודה אקדמית כלשהי, אך הקמת עסק היא השקעה הרבה יותר משתלמת ומספקת הזדמנות ייחודית להצלחה בלתי מוגבלת בנקודת שיא בצמיחת המסחר האלקטרוני.

ואדים סטפנוב, סוחר באמזון 8 שנים ומייסד קהילת “האמזונים”

Print Friendly, PDF & Email
שתפו את חבריכם😀

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ריכזנו הטבות שוות במסחר עצמאי, הכל במקום אחד, לך רק נותר לבחור את ההטבה המתאימה ביותר עבורך