חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אחת ולתמיד: מה זה בדיוק NFT?

NFT

תוכן עניינים

זמן קריאה 3 דקות
דף הבית » נכסים דיגיטלים » אחת ולתמיד: מה זה בדיוק NFT?

מעדיפים להאזין? NFT מהיוטיוב שלנו

טוקן בלתי חליף בעברית – בואו נבין קודם למה זה בלתי חליף וניתן דוגמאות מהעולמות שאנחנו מכירים:

טבלת רבעונים

דוגמא למשהו שהוא ניתן להחלפה בעולם הפיזי – כסף מזומן, בכל מקום יביאו לי 2 שטרות של 50 דולר בתמורה לשטר של 100 לדוגמא.

דוגמא למשהו שהוא ניתן להחלפה בעולם הדיגיטלי- כסף דיגיטלי (קריפטו) – בין אם דרך בורסה או בין אנשים, אוכל לקבל חצי ביטקוין שלי בתמורה לחצי ביטקוין של מישהו אחר כי זה אותו דבר, בדיוק כמו ששטר של 100  דולר בעולם הפיזי שווים לשטר 100 דולר של אדם אחר בערכם.

דוגמא למשהו שהוא לא ניתן להחלפה בעולם הפיזי – דירה או ציור הם דוגמאות לכך, דירת פנטאהוז 5 חדרים עם בריכה שמשקיפה על הים בתל אביב לא שווה לדירת חדר בבאר שבע.

דוגמא למשהו שהוא לא ניתן להחלפה בעולם הדיגיטלי – כמו דירה, ציור או כל נכס אחר, NFT הוא טוקן שיש לו הרבה משתנים ומאפייניים שיכולים לעלות או להוריד את הערך שלו.

בכל מקרה – כמו ציור או דירה, גם לNFT הערך נקבע על ידי מה שאחרים מציעים וכמו כל דבר בחיים זה עניין של היצע וביקוש (כמה יש וכמה רוצים את מה שיש, אם בכלל רוצים 🙂
יש המון המון שימושים ודוגמאות לNFTs, בפודקאסט יש הרבה פרקים שמסבירים לעומק שימושים שונים וסופר מעניינים של NFTs עם גיימינג,מוזיקה וגם קישור לעולמות הפיזיים – בכל דוגמא משתמשים בNFTs כדי לקצר ולהקל על תהליכים קיימים או לפעמים גם לפתוח אופציות חדשות שלא היו קיימות לפני.

איך הכל מתקשר 

אם נפשט את זה:

בלוקצ’יין הוא הבסיס של מטבעות דיגיטליים כמו ביטקוין, אתריום, סולאנה ועוד.

הNFTs שאנחנו מדברים עליהם, נקנים ונסחרים באמצעות אותם מטבעות דיגיטליים.

למה צריך NFTs בכלל?

זרקתי מוקדם יותר שNFTs יכולים לקצר ולייעל תהליכים בתעשיות ועולמות שאנחנו מכירים (כמו גיימינג, מוזיקה, פיננסים, נדל”ן, אמנות ועוד) ובמקרים מסויימים גם לפתוח דלתות ואופציות חדשות שלא היו קיימות בעבר.

במאמרים אחרים ופודקאסטים אחרים נתתי דוגמאות ספציפיות יותר לאותן תעשיות, ארצה לתת פה בראשי פרקים את אבני היסוד שיתנו לכם הבנה קצת יותר מלאה ועמוקה לפני שנצלול לדוגמאות (ויש מלא):

 

חוזה חכם (Smart Contract) – לכל NFT יש חוזה חכם – אפשר לחשוב עליו כעל חוזה אמיתי שהוא מגדיר בצורה ברורה וחד משמעית את התנאים בין שתי הצדדים,
היופי בניגוד לחוזה רגיל הוא שהתנאים שבחוזה מבוצעים באופן אוטומטי בין שתי הצדדים ומאפשרים לי לסחור (לקנות, למכור או להחליף) בNFT מבלי הצורך להכיר או לסמוך על הצד השני (Trustless).

אז למדנו על הבלוקצ’יין שמשמש כבסיס לקריפטו (מטבעות דיגיטליים) שהם הבסיס שעליו נוצרים ונסחרים אותם NFTs שיכולים לקצר, לייעל ולפתוח הזדמנויות חדשות לדברים שאנחנו עושים בתעשיות קיימות כבר.

 

למי שרוצה להכנס לדוגמאות האלה לעומק – יש מאמרים ופודקאסטים שעשינו.

המטרה כאן היא להסביר את אבני היסוד האלה ולתת תמונה של איך הכל מתקשר, אז איפה Web3 בתמונה בכלל ואיך הוא מתקשר לכל מה שלמדנו?

נגלה בשיעור הבא וגם ניתן דוגמא פשוטה נוספת של שימוש בNFTs שעוזר לקצר,לייעל וגם לפתוח הזדמנויות חדשות למשהו שכולנו מכירים.

 

מוזמנים לשאול שאלות או סתם להשאר מעודכנים בעולמות המרתקים האלה בקבוצות הייעודיות שלנו:

לקבוצת הטלגרם שלנו: @IsraelWeb3

לקבוצת ווטסאפ (עדכונים בלבד)

לקבוצת ווטאספ (פתוחה לדיבורים)

 

נכתב על ידי ניר נעמני

***אין באמור לעיל המלצה לפעולות בניירות ערך ו/או בחירת מוצר פיננסי ו/או פנסיוני ו/או ביטוחי כזה או אחר, המידע הוא מידע לימודי בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי עם בעל מקצוע***

Print Friendly, PDF & Email
שתפו את חבריכם😀

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ריכזנו הטבות שוות במסחר עצמאי, הכל במקום אחד, לך רק נותר לבחור את ההטבה המתאימה ביותר עבורך