חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

משכנתא לסגירת חובות

חוב

תוכן עניינים

זמן קריאה 2 דקות
דף הבית » משכנתא » משכנתא לסגירת חובות

לפחות פעם ביום אני נשאל האם כדאי לסגור חובות כלכליים על ידי הלוואת משכנתא או שעדיף לקחת הלוואה אחרת.
במציאות התרבותית של היום, שבה חלק גדול מאיתנו נוטה לבזבז הרבה יותר כסף ממה שהוא מרוויח, ואגב כך גם מרשה לעצמו, כמובן, שעל חשבון ההלוואות, לחיות מעל ומעבר ליכולתו, מהר מאוד כולם מוצאים את עצמם שקועים עד צוואר בהחזרים חודשיים גבוהים, המותירים אותם בלי אוויר לנשימה ואת מסגרת האשראי מנוצלת במלואה. מלבד הלחצים הגדולים שחובות מביאים איתם, לחצים שבעיניי הם, כמובן, מיותרים, כולם מחפשים פתרון מהיר, זמין וכזה שיקנה להם שקט לחודש הקרוב.

בדרך כלל הפתרון ללחץ הכלכלי הזה הוא לקיחה של עוד ועוד הלוואות, שלהן אני קורא הלוואות ענן.
למה ענן?
כי בשיא הלחץ אתם נכנסים לאתר של הבנק, ושם מרחף לו ענן בדמות הצעת הלוואה מיידית. הענן החמוד והידידותי הזה אומר לכם קודם כול שהכול בסדר ומבטיח, שאם תלחצו על הכפתור הזה מייד תקבלו הלוואה ובזאת תמו כל דאגותיכם.
ומאחר שאתם לחוצים והדבר היחיד שכרגע אתם רוצים הוא שקט בחזית הזאת, ואיכשהו, בנוהל הישראלי אתם גם די בטוחים שיהיה בסדר, הרי ברור שיהיה בסדר… ועל הדרך אתם גם אומרים לעצמכם: “יאללה, חיים רק פעם אחת, ומה כבר יכול לקרות אם ניקח עוד הלוואה על סך 40 אלף ש”ח ונחזיר בכל חודש רק 1,800 שקלים?” (כמובן, שכל זה בתוספת אלפי השקלים הרבים, שאותם אתם כבר מחזירים עבור ההלוואות האחרות…).

וככה אתם לוחצים על כפתור הקסם, שיביא לכם את האושר, השלווה והשקט הנפשי המיוחל.
הללויה, באמת בתוך כמה דקות, בדיוק כמו שהבטיח לכם הענן, 40 אלף ש”ח מופיעים ובאותה המהירות גם נשאבים אצלכם בחשבון, ואיתם חוזר הלופ האין-סופי.

בדרך כלל לקוחות מהסוג הזה מגיעים אליי בדקה ה-90 ומבקשים שאעניק להם את גלגל ההצלה שיוציא אותם מהמבוך הסבוך של ים ההלוואות האין־סופי שאליו הם נקלעו.

במצבים כאלה, מצבים שבהם ישנה הצטברות גדולה של חובות שנוצרו כתוצאה מריבוי הלוואות, משכנתא לכיסוי חובות יכולה לעזור לעשות סדר.
למעשה, הלוואת המשכנתא לצורך זה מחזירה את כל החובות לכל צורות הלוואה האחרות שלקחתם ומרכזת בתוכה, בתשלום אחד, את הסכום הכולל אותו היא מחלקת בחודש ועל הדרך גם מאפשרת תנאי החזר נוחים יחסית לאורך זמן.
כדי לקבל הלוואה כזו כל מה שצריך זה למשכן את הדירה, ולעמוד כמובן בתנאי קבלת ההלוואה. משכון זה מלווה בדרך כלל ברישום הערת אזהרה בטאבו, כך שאם בעתיד תרצו למכור את הנכס, לקונה העתידי תהיה ידיעה שהנכס משועבד לבנק.

חשוב!

כשאתם מגיעים לבנק כדי לקחת הלוואה לצורך סגירת חובות, כדאי שתדעו שהבנקאי רואה את כל מה שקורה בחשבונכם, ואם החשבון מסוחרר בהלוואת, בחובות, בהחזרים, במינוסים וכו’… הוא יחשוב פעמיים אם הוא יכול לסמוך עליכם שתעמדו בהלוואה וכך או אחרת הוא יסמן אתכם כלקוחות מסוכנים, מה שאומר שהתנאים שיוצעו לכם לגבי המשכנתא, יהיו אחרים ולא כפי שכל הלקוחות הלא מסומנים מקבלים.

כיועץ פיננסי אני תמיד מציע ללקוחותיי לקחת משכנתא לכיסוי חובות רק אם הם מוכנים לעבור תוכנית הבראה כלכלית במקביל.
לצערי הרב, כבר פגשתי לא מעט אנשים שלקחו הלוואת משכנתא לסגירת חובות כשהם מבטיחים, בעיקר לעצמם, שהפעם הם יתנהלו נכון וכו’… ומהר מאוד הם חזרו לסורם.
כך שאם אין לכם תוכנית הבראה כלכלית מסודרת, חבל על הלוואה נוספת שאתם לוקחים, כי הרגלים קשה לשנות בלי מאמץ והתכוונות ומהר מאוד תגיעו לאותו המצב. אגב, אם תציגו בפני הבנק את תוכנית ההבראה המסודרת שלכם, ותראו נכונות לא רק על ידי הבטחות, הבנק יבין שאתם רציניים ובזכות זה תוכלו להגדיל את הסיכוי שלכם לקבל אישור להלוואה שאותה תרצו לקחת.

 

מתוך הספר “לא מפחדים יותר ממשכנתא” – אילן מזרחי

Print Friendly, PDF & Email
שתפו את חבריכם😀

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ריכזנו הטבות שוות במסחר עצמאי, הכל במקום אחד, לך רק נותר לבחור את ההטבה המתאימה ביותר עבורך