חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

להרוויח מהזינוק בנדלן בשנה האחרונה, בלי למכור את הנכס

מחזור משכנתא

תוכן עניינים

זמן קריאה 3 דקות

לפעמים, בתור משקיעים נבונים, אנחנו חושבים מהי ההזדמנות הבאה שאנחנו מכוונים אליה, אבל לגמרי מפספסים את הפוטנציאל של ההשקעות שכבר עשינו. והזדמנויות יש אין סוף, הטריק הוא הוא להבין איך לנצל אותן נכון. 

אם לקחתם משכנתא להשקעה או למגורים, ללא ספק זוהי דרך נהדרת לקבל מכפיל כח ולמנף את הכסף, עבר קצת זמן והתשלומים עדיין יורדים, האם יש פה הזדמנות מפוספסת? מה השתנה? השוק השתנה!

תנאי הריביות השתנו, ובעיקר ערך הנכס שלכם השתנה. בשנה האחרונה מחיר הנדל”ן עלה בממוצע ב-13%, העליה הגבוהה ביותר זה יותר מעשור! בקיצור, זהו הרגע לשנות מסלול ולשקול – מיחזור משכנתא. 

מיחזור משכנתא זה תהליך לא כזה פשוט, אך עולה פה הצורך לעצור ולחשוב.

משכנתא זו הזדמנות מעולה להשקעה – אם חסכתם כסף בצד, מיחזור משכנתא יכול לאפשר הרחבה של מימון על דירה כדי לממן נכסים נוספים או להשקיע באמצעות כסף זול לחלופין ניתן להקטין את התשלומים כדי לתת למשקיע אפשרות להיות יותר גמיש עם המשאבים שלו, וכך לייצר מכפיל כח משמעותי שיכול לאפשר לכם להרחיב ולשלוט יותר טוב במינופים שלכם.

מתי כדאי למחזר?

לקחתם משכנתא בתקופה שהיו בה ריביות גבוהות? ניתן לבדוק אם מיחזור משכנתא משיג לכם את המטרות, מול הריביות היום.

בנוסף ערך הנכס שרכשתם השתנה, ונכון להיום, אולי אחוז המימון שלכם נמוך באופן משמעותי מאחוז המימון שהיה כאשר שלקחתם את המשכנתא.

ישנה הזדמנות לשנות פריסה וגם להגדיל מינוף אם אתם מעוניינים!

אולי עוברת עליכם תקופה לא פשוטה וההחזר החודשי מכביד עליכם.

זהו הרגע לשקול מיחזור משכנתא, כדי שההחזרים יופחתו, אולי דרך פריסה נוחה יותר של המשכנתא ליותר שנים.

אז ממה מורכבת ההחלטה של הבנק למחזר את המשכנתא, ומה צריכים להיות השיקולים שלכם בתמהיל המשכנתא? 

המרכיבים של המשכנתא הם: 

  • אחוז המימון – לדירה להשקעה אחוז המימון המקסימלי הוא 50%, אבל ערך דירה משתנה יכול להשפיע לטובה על אחוז המימון ולהוריד אותו עם עליית ערך הנכס
  • ההכנסה החודשית – אחוז ההכנסה מההחזר החודשי למשכנתא, שמומלץ להיות מתחתיו הוא 30% אבל בתקופה שעברה ההכנסה היתה יכולה להשתנות
  • הריבית במשק – הריבית במשק נמצאת בעליה בחודשים האחרונים ויש לזה השפעה על הריביות, אך עם תמהיל נכון אפשר להגיע למבנה הבנוי על החזר מינימלי לתקופה ארוכה שמאפשר לבצע החזר במכה עם מינימום קנסות
  • מחיר הנכס – כמובן שמחיר הנכס משפיע ישירות על אחוז המימון ולכן עליה בערך הדירה יכולה להשפיע על היכולת גם להגדיל את המינוף וגם לקבל תנאים יותר טובים כתוצאה מאחוז מימון נמוך יותר

היום אנחנו נמצאים במקום שבו ההזדמנויות והסיכונים הם כרוכים אחד בשני, מצד אחד הריביות בעליה, אבל העליה בריביות מושפעת בין היתר מעליה חדה במחירי הדיור.

לכן כאשר ניגשים למיחזור משכנתא, העליה במחיר יכולה להקנות גמישות רבה במינוף ואף להקל על התנאים, יש לציין שמבנה משכנתא נכון להשקעה הוא מהותי ויש לתת דגש מקצועי על מבנה המשכנתא, במקרה של השקעות צריך לוודא שבמקרה של החזרת סכומים משמעותיים במשכנתא או מכירת הדירה לא יגרור קנסות משמעותיים ושמבנה הפריסה יאפשר מכירה נוחה ותשלומים. 

קיצור דרך שכדאי להכיר

האמת היא שרובנו על אף ההזדמנויות חוששים לגשת לבנק, לפתוח גוגל על מיחזור משכנתאות ועסוקים באינטנסביות בחיי היום יום. הכירו את וולטי פלוס – הדרך החכמה והיעילה לבדוק את האפשרויות שלכם למיחזור משכנתא, ללא צורך בהגעה לבנק.

השירות יוצא דופן וחינמי לחלוטין. וולטי עוקבים אחר המשכנתא שלכם לאורך כל חייה, ומודיעה לכם בזמן אמת על הזדמנויות לשיפור ריביות. כאשר וולטי פלוס מזהה הזדמנות כזו היא פונה לבנקים ויוצרת ביניהם מכרז דיגיטלי על מנת להוזיל את ההלוואה כמה שניתן. והזדמנויות פז שכאלו יכולות להוביל לחיסכון של מאות אלפי שקלים, אפס מאמץ בלי לקום מהספה. 

בעזרת מערכת טכנולוגית חדישה וולטי פלוס דואגת לשלוח לכם התראה לנייד גם כשאתם בזמן סידורים או פגישה ולחסוך לכם עשרות אלפי שקלים בזמן אמת. הזדמנות לחיסכון במיחזור משכנתא יכול להגיע מעל ל-100,000 ש״ח.

דוגמא לחיסכון שוולטי השיגה ללקוח:

וולטי פלוס” עוקבת אחרי המשכנתא שלכם באופן יום יומי, ומזהה את ההזדמנות המושלמת למיחזור. כשהזדמנות כזו מגיעה “וולטי פלוס” מודיעה על כך ואתם חוסכים, כמו במקרה הבא:

  • משכנתא נוכחית: 
    משכנתא לפני וולטי

החזרי הריבית הסתכמו ל- 477,129 ש”ח.

  • משכנתא לאחר המיחזור:
    משכנתא אחרי וולטי

החזרי הריבית הסתכמו ל- 275,951 ש”ח.

במילים אחרות, מציאת ההזדמנות המושלמת בעזרת וולטי פלוס, ומיחזור המשכנתא בטיימניג המושלם, חסכו ללקוחות לא פחות מ- 201,178 ש”ח. 

 

הזדמנות כזאת יכולה לשנות את מבנה תיק ההשקעות העתידי שלכם ולפתוח הזדמנויות חדשות, התנהלות נכונה במשכנתא שווה הרבה כסף!

 

משכנתא היא בראש ובראשונה כלי פיננסי אשר מעניק לנו גמישות ומינוף. ניהול נכון של המינוף ושליטה בפרמטרים שלו יכולים לתת לך יכולת אדירה להרחיב או לשלוט בתשלום, פירעון והרחבת המינוף תחת התנאים המתאימים. הטריק הוא לדעת היכן אתה עומד ופה נכנס וולטי פלוס לתמונה.

Print Friendly, PDF & Email
שתפו את חבריכם😀

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ריכזנו הטבות שוות במסחר עצמאי, הכל במקום אחד, לך רק נותר לבחור את ההטבה המתאימה ביותר עבורך