חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ביטוח חיים – הדרך לדאוג לעתיד המשפחה

ביטוח חיים - הדרך לדאוג למשפחה

תוכן עניינים

זמן קריאה 2 דקות

ביטוח חיים הוא ביטוח שמופעל במקרה מוות של המבוטח, הביטוח מיועד לספק למשפחה סכום כספי כדי להקל על הוצאות המשפחה ולשמש תמיכה פיננסית לצורך שמירה על רמת החיים של שאר המשפחה.

רבים מכירים את הביטוח חיים שהם מחוייבים לעשות בלקיחת משכנתא, בו הבנק דואג שיהיה מי שישלם על המשכנתא במקרה מוות.

מתי החברה פטורה מתשלום פיצוי במקרה מוות של מבוטח

קיימים מצבים מעטים בהם חברת הביטוח פטורה מתשלום ביטוח חיים:

התאבדות המבוטח בשנה הראשונה לאחר רכישת ביטוח חיים.
התאבדות המבוטח בשנה הראשונה לאחר חידוש ביטוח חיים.
קיימות פוליסות הקובעות שאם מוטב גרם למותו של המבוטח, אותו מוטב לא יזכה לפיצוי והפיצוי יתחלק בין שאר המוטבים.

כמו בכל ביטוח, המבוטח צריך לתת מידע מלא ואמיתי לכל שאלות חברת הביטוח בתהליך החיתום, ובעיקר בהצהרה הרפואית והשאלון הרפואי. הסתרת מידע, ובעיקר הסתרה במרמה, יכולים לפטור את חברת הביטוח מתשלום.

כפל ביטוח חיים – כפל פיצוי

מאפיין חשוב נוסף של ביטוח חיים הוא שהמוטב יכול לקבל פיצוי מכל ביטוחי החיים שהמבוטח רכש ושהוא רשום בהן כמוטב. כלומר ביטוח חיים כפול משמעותו פיצוי כפול.

זה נשמע טוב, אבל חשוב לשאול את עצמכם האם המוטבים שלכם צריכים את כל הפיצויים האלה והאם אתם לא מבזבזים על הפרמיות הכפולות כסף שיכול היה לשמש לדברים דחופים יותר.

עדיף לרכוש פיצוי שיספיק למשפחה ואת שאר הכסף לחסוך, להשקיע או להשתמש להוצאות השוטפות.

ביטול פוליסה

אתרו את כל ביטוחי החיים שיש לכם, בטלו את המיותרים והשאירו רק ביטוחים במחיר טוב, שהשירות שלהם טוב ולא מעבר לסכום הפיצוי שנדרש למוטבים שלכם. חשוב לשים לב שתקופת הביטוח נמשכת לכל אורך התקופה שהמוטבים שלכם יזדקקו לה. למשל, אם הילד שלכם בן 5, כדאי שתקופת הביטוח תמשך לפחות עד שיהיה בן 20 ולא תסתיים עוד 7 שנים.

הטבות בהצטרפות זוגית בביטוח חיים

רוב חברות הביטוח מציעות פרמיות מיוחדות והטבות לבני זוג המצטרפים שניהם לביטוח חיים. אם החלטתם לרכוש ביטוח חיים, בדקו את האפשרות ששניכם תצטרפו, כי גם אם אחד מבני הזוג תורם לכלכלת המשפחה פחות מהשני, עדיין יש לכך משמעות כספית, אפילו בדמות הטיפול בבית והילדים שבלעדיהם צריך להסתמך על שירותי בייביסיטר, ניקיון וכו’ בתשלום.

פיצוי ביטוח חיים

מי מקבל את הפיצוי בביטוח חיים? מי שרשמתם כמוטב בפוליסה. לכן אם אחד המוטבים כבר אינו תלוי בכם או אם נוסף אדם חדש התלוי בכם, פנו לחברת הביטוח ועדכנו את המוטבים.

עומר חולי – סוכנות ביטוח 

רוצים לשפר תנאים בפנסיה וביטוח? השאירו פרטים והמומחים שלנו יצרו אתכם קשר

***כל האמור במאמר זה אינו מהווה המלצה או ייעוץ המתאימים לצרכיו האישיים של כל אדם ואדם ואין לראות באמור לעיל תחליף לייעוץ, כל העושה שימוש במידע זה הוא על אחריותו בלבד***

Print Friendly, PDF & Email
שתפו את חבריכם😀

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ריכזנו הטבות שוות במסחר עצמאי, הכל במקום אחד, לך רק נותר לבחור את ההטבה המתאימה ביותר עבורך