חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חיסכון לכל ילד לא מה שחשבתם

ביטקוין מסחר הדרכה

תוכן עניינים

זמן קריאה 4 דקות

לאור הירידות בנכסים התנודתיים (מניות וקריפטו) החלטתי לבחון גישה קצת שונה ולשתף אתכם בממצאים.
את התמונות של המחקר שעשיתי מיספרתי כך שיהיה לכם קל.

הביטקוין המטבע המוכר יותר בעולם הקריפטו ירד כ66% מהשיא שלו בתקופה דיי קצרה של פחות משנה מה שמביא אותו למחירים של סוף שנת 2020.
הs&p500 המדד שמייצג את 500 החברות בעלות שווי השוק הגדול ביותר בארה”ב ירד כ17.5% מהשיא שלו מה שמביא אותנו בערך למחירים של מרץ 2021 כשנה וחצי אחורה.

הפיד שלי בפייסבוק מוצף בלחץ ואימה בעקבות הירידות, ולכן החלטתי לעשות מחקר קטן:
מה היה קורה אם הייתם משקיעים סכום קטן למדי של 50 דולר (כ-150 שקל קצת עיגלתי כי הדולר עלה) כל חודש לתקופות שנים שונות, כן אני יודע שעיגלתי כי כל המחשבונים באינטרנט בדולרים אז נאלץ לעבוד עם זה.

נתחיל בביטקוין ל-9 שנים [תמונה 1]: 
אם הייתם משקיעים 50 דולר בחודש למשך 9 שנים אחרונות כולל הירידות הייתם משקיעים סך הכל 5,400 דולר שהיו עושים תשואה מצרפית של 5.634% והופכים ל309,639 דולר! שזה מספר מטורף לכל הדעות.

ביטקוין גרף 9 שנים
קרדיט לאתר: https://dcabtc.com

לאותה תקופת זמן (9 שנים) נבדוק את הS&P500 [תמונה 4]:
אם הייתם משקיעים 50 דולר בחודש למשך 9 שנים אחרונות כולל הירידות הייתם משקיעים סך הכל 5,400 דולר (אותו סכום כמו מקודם…) שהיו עושים תשואה של 10.3% בשנה והופכים ל8,244 דולר! שימו לב שזה למרות הירידות מתחילת שנה.

 
9 שנים S&P500
קרדיט לאתר: https://dqydj.com/sp-500-periodic-reinvestment-calculator-dividends/

 

נעבור להסתכל בזמנים קצרים יותר על הביטקוין אל מול ה-S&P500

ביטקוין למשך 6 שנים [תמונה 2]:
אם הייתם משקיעים 50 דולר בחודש למשך 6 שנים אחרונות כולל הירידות הייתם משקיעים סך הכל 3,600 דולר שהיו עושים תשואה מצרפית של 1,087% והופכים ל42,733 דולר! שזה מספר מטורף לכל הדעות.

ביטקוין גרף 6 שנים
קרדיט לאתר: https://dcabtc.com
 

לאותה תקופת זמן נבדוק את הS&P500 [תמונה 5]:
אם הייתם משקיעים 50 דולר בחודש למשך 6 שנים אחרונות כולל הירידות הייתם משקיעים סך הכל 3,600 דולר שהיו עושים תשואה של 9.4% בשנה והופכים ל4,618 דולר! שימו לב שזה למרות הירידות מתחילת שנה.

S&P500 תשואה 6 שנים
קרדיט לאתר: https://dqydj.com/sp-500-periodic-reinvestment-calculator-dividends/

נעבור להסתכל עבור תקופה של 3 שנים על הביטקוין אל מול ה-S&P500

ביטקוין [תמונה 3]:
אם הייתם משקיעים 50 דולר בחודש למשך 3 שנים אחרונות כולל הירידות הייתם משקיעים סך הכל 1,800 דולר שהיו עושים תשואה מצרפית של 155% והופכים ל4,591 דולר!

ביטקוין גרף 3 שנים
קרדיט לאתר: https://dcabtc.com

לאותה תקופת זמן נבדוק את הS&P500 [תמונה 6]:
אם הייתם משקיעים 50 דולר בחודש למשך 3 שנים אחרונות כולל הירידות הייתם משקיעים סך הכל 1,800 דולר שהיו עושים תשואה של 4.5% בשנה והופכים ל1,908 דולר! שימו לב שזה למרות הירידות מתחילת שנה.

S&P500 תשואה 3 שנים
קרדיט לאתר: https://dqydj.com/sp-500-periodic-reinvestment-calculator-dividends/

למה אני מספר לכם את כל זה?

כי צריך לקחת דברים בפרופורציות. השוק לא תמיד עולה הוא יודע גם לרדת. מי שמשקיע לאורך זמן לטווחים ארוכים סטטיסטית ישא בפירות ככל הנראה.

לפני כחודש וחצי אלטשולר הוריזון שדרכה אפשר לרכוש מטבעות קריפטוגרפים הודיעה על שיתוף פעולה עם חברת ישרכארט שדרכם יוכלו בהוראת קבע לרכוש מטבעות קריפטו בסכום של 150 ש”ח מינימום.
השירות אמור לצאת בחודש אוגוסט הקרוב ככל הנראה כמובן שאנו נשתף על כך למי שזה יעניין אותו.

מכאן עלו לי כמה רעיונות זה יכול להיות אפיק השקעה מעניין למי שמאמין בתחום לטווח ארוך. לסכן 150 ש”ח בחודש זה סכום סביר (תלוי למי כמובן וכל אחד יעשה את השיקולים שלו), אך אני מניח שאפשר לנסות לוותר על מסעדה אחת פעם בחודש כדי לתת לזה צ’אנס ואולי בעתיד זה ישתלם (ואם לא ישתלם אז חסכנו כמה קלוריות בחודש – לא משהו רע).

הנכסים המוצגים בפוסט הם תנודתיים ועלולים להביא להפסדים. לא מומלץ להשקיע סכום שאינכם מוכנים להפסיד, ולכן הסתכלתי על זה כחיסכון לכל ילד בסכומים נמוכים חודשיים כאשר קונים כל חודש בצורה שיטתית אנו קונים גם כשהשוק יורד וגם כשהוא עולה ולא נותנים לרגש להשפיע עלינו.

השיטה של להשקיע במנות כל חודש זו לא שיטה שאני המצאתי היא נקראת בשפה המקצועית DCA שהן ראשי תיבות של Dollar cost averaging (בעברית נקראת “שיטת המיצוע”) מי שמעוניין יכול לקרוא על כך עוד ברשת.
שימו לב שכל עוד יש לכם סכומים קטנים כמו בדוגמה שנתתי בפוסט השיטה עובדת נהדר, אך כאשר צברתם סכום משמעותי למשל מיליון שקל ואתם עדיין מפרישים סכום יחסית זניח של 150 שקל לחודש, המיליון שקל יותר ישפיע מאשר ההפקדות החודשיות.
זה בדיוק כמו בפנסיה שעד שצברתם כמה מאות שקלים לרוב דמי ניהול מהפקדה יותר ישפיעו מדמי הניהול מצבירה.

*** כל מה שנכתב לעיל אינו מהווה המלצה או תחליף לייעוץ המותאמים לכל אדם ואדם. הנתונים המוצגים מתארים את מה שקרה בהיסטוריה ולא בהכרח את מה שיקרה בעתיד ואין להסתמך על זה כהבטחת תשואה או כל דבר אחר – כל העושה שימוש בנאמר עושה זאת על אחריותו בלבד. ***

הכותב הינו שי בדיחי מתכנן פיננסי ומנהל שותף בקהילת ידע שווה כסף. שי אינו מחזיק ברישיון פנסיוני או ברישיון ניהול השקעות, ולכן אין לראות באמור משום המלצה אלא מטרה לימודית בלבד.

 
Print Friendly, PDF & Email
שתפו את חבריכם😀

3 Responses

  1. האם השירות של אלטשולר שמצויין בכתבה יצא לפועל?

    “לפני כחודש וחצי אלטשולר הוריזון שדרכה אפשר לרכוש מטבעות קריפטוגרפים הודיעה על שיתוף פעולה עם חברת ישרכארט שדרכם יוכלו בהוראת קבע לרכוש מטבעות קריפטו בסכום של 150 ש”ח מינימום”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ריכזנו הטבות שוות במסחר עצמאי, הכל במקום אחד, לך רק נותר לבחור את ההטבה המתאימה ביותר עבורך