חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חיסכון לכל ילד בביטקוין

ביטקוין

תוכן עניינים

זמן קריאה 4 דקות
דף הבית » אלטרנטיבי » חיסכון לכל ילד בביטקוין

לפני שאתחיל לרשום פה את הגיגי אני רוצה לפתוח בדיסקליימר שכל מה שנאמר פה אינו מהווה המלצה או תחליף לייעוץ המותאמים לכל אדם ואדם. הנתונים המוצגים בכתבה מתארים את מה שקרה בהיסטוריה ולא בהכרח את מה שיקרה בעתיד ואין להסתמך על זה כהבטחת תשואה או כל דבר אחר – כל העושה שימוש בנאמר הוא על אחריותו בלבד.
טוב, אז אחרי שעשינו יישור קו אפשר להתחיל 🙂
החלטתי לבחון גישה קצת שונה ולשתף אתכם במה שעלה בחכתי.
את התמונות של המחקר שעשיתי מיספרתי כך שיהיה לכם קל.

נתוני המחקר

הביטקוין המטבע המוכר יותר בעולם הקריפטו ירד כ71% מהשיא שלו בתקופה דיי קצרה של כשנה נובמבר 2021 – נובמבר 2022 מה שמביא אותו למחירים של שלהי 2020.
הs&p500 המדד שמייצג את 500 החברות בעלות שווי השוק הגדול ביותר בארה”ב ירד כ24.5% מהשיא שלו בתקופה דיי דומה מה שמביא אותנו בערך למחירים של גם של סוף שנת 2020.

כל פעם שיש ירידות הפיד שלי בפייסבוק מתמלא בפוסטים מה לעשות, ותמיד השאלות הן אותן שאלות. לכן החלטתי לעשות מחקר קטן שאני קורא לו “מה היה קורה אם..”.

מה היה קורה אם הייתם משקיעים סכום קטן למדי של 41 דולר (כ150 שקל קצת עיגלתי) כל חודש לתקופות שנים שונות, כן אני יודע שעיגלתי כי כל המחשבונים באינטרנט בדולרים אז נאלץ לעבוד עם זה.

נתחיל בביטקוין [תמונה מספר 1]:
אם הייתם משקיעים 41 דולר בחודש למשך 9 שנים אחרונות כולל הירידות שהיו ומאז כבר עלו קצת הייתם משקיעים סך הכל 4428 דולר שהיו עושים תשואה מצרפית של 2037% והופכים ל94,630 דולר! שזה מספר מטורף לכל הדעות.

לאותה תקופת זמן נבדוק את הS&P500 [תמונה מספר 4] :
אם הייתם משקיעים 41 דולר בחודש למשך 9 שנים אחרונות כולל הירידות הייתם משקיעים סך הכל 4428 דולר שהיו עושים תשואה מצרפית של 54% והופכים ל6847 דולר! שימו לב שזה למרות הירידות שהיו שהרבה קופצות לנו בפיד.

נמשיך בביטקוין [תמונה מספר 2] :
אם הייתם משקיעים 41 דולר בחודש למשך 6 שנים אחרונות כולל הירידות הייתם משקיעים סך הכל 2952 דולר שהיו עושים תשואה מצרפית של 176% והופכים ל8,148 דולר! שזה מספר לא רע בכלל בתקופה כזו.

לאותה תקופת זמן נבדוק את הS&P500 [תמונה מספר 5]:
אם הייתם משקיעים 41 דולר בחודש למשך 6 שנים אחרונות כולל הירידות הייתם משקיעים סך הכל 2952 דולר שהיו עושים תשואה מצרפית של 26% בשנה והופכים ל3743 דולר! שימו לב שזה למרות הירידות מתחילת שנה.

נמשיך בביטקוין [תמונה מספר 3] :
אם הייתם משקיעים 41 דולר בחודש למשך 3 שנים אחרונות כולל הירידות הייתם משקיעים סך הכל 1476 דולר שהיו עושים תשואה מצרפית של 6.69% והופכים ל1574 דולר.

לאותה תקופת זמן נבדוק את הS&P500 [תמונה מספר 6]:
אם הייתם משקיעים 41 דולר בחודש למשך 3 שנים אחרונות כולל הירידות הייתם משקיעים סך הכל 1476 דולר שהיו עושים תשואה של 2.6% בשנה והופכים ל1515 דולר! שימו לב שזה למרות הירידות שהיו.

פרופורציה חברים

צריך לקחת דברים בפרופורציות. השוק לא תמיד עולה הוא יודע גם לרדת.
מי שמשקיע לאורך זמן לטווחים ארוכים סטטיסטית ישא בפירות ככל הנראה.
אז עכשיו אפשר להוציא את הרעיון שהיה לי בראש גם לפועל באמצעות הוריזון מבית אלטשולר שחם שדרכה אפשר לרכוש מטבעות קריפטוגרפים ובמקרה הזה ביטקוין בהוראת קבע בסכום של 150 ש”ח בלבד.
השירות כבר כאן והבטחנו שנשתף שיצא לפועל.

מכאן עלו לי כמה רעיונות זה יכול להיות אפיק השקעה מעניין למי שמאמין בתחום לטווח ארוך.
לסכן 150 ש”ח בחודש זה סכום סביר (תלוי למי כמובן וכל אחד יעשה את השיקולים שלו), אך אני מניח שאפשר לנסות לוותר על מסעדה אחת פעם בחודש כדי לתת לזה צ’אנס ואולי בעתיד זה ישתלם (ואם לא ישתלם אז חסכנו כמה קלוריות בחודש – לא משהו רע).

הנכסים המוצגים בפוסט הם תנודתיים ועלולים להביא להפסדים.
לא מומלץ להשקיע סכום שאינכם מוכנים להפסיד, ולכן הסתכלתי על זה כחיסכון בסכומים נמוכים חודשיים כאשר קונים כל חודש בצורה שיטתית אנו קונים גם כשהשוק יורד וגם כשהוא עולה ולא נותנים לרגש להשפיע עלינו.

השיטה של להשקיע במנות כל חודש זו לא שיטה שאני המצאתי היא נקראת בשפה המקצועית DCA שהן ראשי תיבות של Dollar cost averaging (או בעברית שיטת המיצוע).

שימו לב שכל עוד יש לכם סכומים קטנים כמו בדוגמה שנתתי בפוסט השיטה עובדת נהדר, אך כאשר צברתם סכום משמעותי הצבירה תיהיה משמעותית יותר מההפקדה החודשית.
למשל מיליון שקל ואתם עדיין מפקידים סכום יחסית זניח של 150 שקל לחודש, המיליון שקל ישפיע יותר מאשר ההפקדות החודשיות.
זה בדיוק כמו בפנסיה שעד שצברתם כמה מאות אלפי שקלים לרוב דמי ניהול מהפקדה ישפיעו יותר מדמי הניהול מצבירה.

 

הכותב הינו שי בדיחי מתכנן פיננסי ומנהל שותף בקהילת ידע שווה כסף. שי אינו מחזיק ברישיון פנסיוני או ברישיון ניהול השקעות, ולכן אין לראות באמור משום המלצה אלא מטרה לימודית בלבד.

*** כל מה שנכתב לעיל אינו מהווה המלצה או תחליף לייעוץ המותאמים לכל אדם ואדם. הנתונים המוצגים מתארים את מה שקרה בהיסטוריה ולא בהכרח את מה שיקרה בעתיד ואין להסתמך על זה כהבטחת תשואה או כל דבר אחר – כל העושה שימוש בנאמר עושה זאת על אחריותו בלבד. ***
Print Friendly, PDF & Email
שתפו את חבריכם😀

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ריכזנו הטבות שוות במסחר עצמאי, הכל במקום אחד, לך רק נותר לבחור את ההטבה המתאימה ביותר עבורך